KARAYOLU TRAFİK ve YOL GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA DERNEĞİ

ROAD TRAFFIC AND SAFETY ASSOCIATION - ANKARA

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN

Google+ 'DA BİZİ TAKİP EDİN

Türkiye trafik kazalarına Dünya sıralamasında en tehlikeli 10 ülkeden birisidir.Bu bağlamda her 7 kişiden bir kişi  kendisinden veya ailesinden trafik mağdurudur. Bu bağlamda
Trafik kültürü ve kayıplarımız konusunda 10 başlık altında bu konferans verilmektedir.Ayrıca film ve slaytlarla desteklenmektedir.Konferansın süresi 60+60 dakikadır. 
Geçmişte Ankara Barosu avukatları,Başbakanlık Merkez Teşkilatı,Ankara Sanayi Odası,Konya Selçuklular Vakfı gibi kuruluşlara verilmiştir.
Konferansta kullanılan kaynaklar:Kamu,TUİK, Üniversiteler, DSÖ, IRF ve AB kaynaklarıdır.Ayrıca kendi araştırmalarımızda ve istatistiksel yorumlarımızda kullanılmaktadır.
Çalışmalarımız hakkında GALERİLER,facebook.com/trafik.org.tr adresleri referanslarımızdır
Derneğimiz trafik ve yol güvenliği alanında bir ihtisas kuruluşu olduğundan tüm görüşlerinde objektif,siyaset dışı ve tarafsızdır. 
Konferanslarda konuşmacıların getirilip götürülmesi kuruluşlara aittir.Konuşmacılara ücret ödenmez.Kuruluş isterse İLK OKUL çocuklarına verdiğimiz eğitimde kullanılan sarf malzemeleri için bağış yapabilir.Bağışlar Maliye Makbuzu ile alınmaktadır.Dilemez ise kesinlikle istenmez.
Talep eden Kuruluşların 0312,3124088 nolu faksa yazı göndermeleri,salon,projeksiyon cihazı,salonda ses düzeni ve bilgisayar olması şarttır.Bilgisayarı olmayan salonlar için bilgisayar getirilir.

YASAL KORUMA

Derneğin ve resmi www.trafik.org.tr web sitesinin isim, marka ve logo hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman ve eserlere ait bütün hakları saklıdır. Site içersindeki hiçbir yazı, doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, her ne suretle olursa olsun görsel ve yazılı basında, başka yerlerde yayınlanamaz ve kullanılamaz. Site içinde yer verilen eser ve çalışmaların bütün hakları derneğimize ait olup izin alınması ve kaynak gösterilmesi şartıyla kişi veya kurumlarca kullanılabilir. Sitede yayımlanan eserlerin her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu eser sahiplerine aittir. Bu hususlara aykırı hareket edenler hakkında bütün yasal haklarımız saklıdır.

TRAFİK ve YOL GÜVENLİĞİ MURACAAT veya DANIŞMA TELEFONLARI
Polis: 155, Jandarma: 156, İlk ve Acil yardım: 112, Karayolları: 159
Sigorta Fonu (İstanbul: 0212 324 1950, Ankara: 0312 204 6414)
Güvence Hesabı: 0212 324 4500

ÖNERDİĞİMİZ YERLİ ve YABANCI TRAFİK SİTELERİ

Türk Sürüş AkedemisiMesleki Yeterlilik Eğitim Merkezi Türkiye Şoförler ve Otomotivciler Federasyonu Association for Safe International Road Trawel European Federation of Road Traffic Victims National Association of Women Higways Safety Leaders Marmara Nakliyeciler Terminali Frenteknik Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. Karayolları Genel Müdürlüğü International Road Federation